UNIPHARMA mi podala pomocnú ruku v ťažkom období

Mgr. Klaudia Czuľbová, Lekáreň Apis, Trebišov

Dokopy štyri lekárne v Trebišove a v Strede nad Bodrogom vybudoval so svojou manželkou PharmDr. Tibor Czuľba, MBA, bývalý prezident Slovenskej lekárnickej komory. Po tom, čo nás náhle a nečakane opustil, všetky starosti ostali na jeho manželke a na tímoch ich lekární. Mgr. Klaudia Czuľbová hovorí, že jej vtedy veľmi pomohli hlavne kolegyne, ale aj UNIPHARMA. Ako? Dozviete sa v ďalšom rozhovore na návšteve v lekárni. 

Pani magistra, venoval sa povolaniu lekárnika niekto z prostredia, v ktorom ste vyrastali?
Moji rodičia pracovali ako lekári, takže som vyrastala v zdravotníckom prostredí. Moja staršia sestra je tiež lekárka a aj ja som chcela ísť na medicínu, ale neprijali ma a práve to bol ten impulz, kedy som sa rozhodla, že budem farmaceutkou. Neľutujem toto rozhodnutie.

Aká bola vaša cesta k vlastnej lekárni?
V čase, keď som končila štúdium v Bratislave, som sa zoznámila so svojím budúcim manželom. On mal s kolegom menšiu distribučnú spoločnosť a akurát otvárali oproti nemocnici v Trebišove prvú verejnú lekáreň v okrese. Tam som začala po promóciách pracovať. Lekáreň viedol môj svokor, ktorý bol farmaceut, predtým bol aj okresným lekárnikom. Myslím, že to bol rok 1993.

Celý rozhovor si môžete prečítať v časopise Lekárnik 7/2023