UNIPHARMA dnes začala s distribúciou vakcíny Nuvaxovid

Bojnice, 9.3.2022 UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť dnes (9.3.2022) začala s distribúciou novej vakcíny Nuvaxovid od spoločnosti Novavax proti ochoreniu Covid – 19 do očkovacích centier po celom Slovensku. V súčasnosti je na Slovensku k dispozícii 93 000 dávok tejto očkovacej látky v 930 baleniach.

Vakcíny od spoločnosti Novavax boli do centrálneho skladu UNIPHARMY v Bojniciach dovezené 2. marca 2022. K distribúcii pre potreby jednotlivých očkovacích centier UNIPHARMA využije všetky 3 distribučné sklady v Bratislave, Bojniciach a Prešove.

„Sme logisticky pripravení tak, aby vo štvrtok tento týždeň, teda v deň oficiálneho začiatku očkovania touto látkou bol Nuvaxovid k dispozícii pre každého záujemcu na Slovensku“, povedal Milan Vrúbel, generálny riaditeľ spoločnosti UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. 

Ide o úplne nový typ vakcíny, ktorá bola Európskou liekovou agentúrou (EMA) odporučená na podmienečnú registráciu ešte v decembri minulého roka. Vakcína je vyvinutá na báze proteínu. Podľa odborníkov je vhodná aj pre tých, ktorí mali kontraindikáciu na mRNA alebo vektorovú vakcínu.