Septembrové číslo časopisu Lekárnik opäť prináša zaujímavé témy

Pozrite sa, čo sa v ňom dočítate

V úvodníku sa Vám prihovára MSc. Pavol Šulo, riaditeľ divízie distribúcie spoločnosti UNIPHARMA.

V polemike sme lekárnikom, ministerstvu zdravotníctva, vysokým školám, ale aj sociológovi položili otázku, či sme pripravení na druhú vlnu koronavírusu. Odpovede sa dozviete na stranách  4 – 8.

V rozhovore sa dozviete čo je to HTA agentúra a ako by mala fungovať. Viac nám povedal MA. Michal Staňák, Dr. phil, AKC – vedúci Odboru agentúry pre HTA Ministerstva zdravotníctva SR (str. 10 – 12).

UNIPHARMA informuje: Bezpečná cesta lieku je pre nás na prvom mieste aj počas pandémie. Ako spolu bojujeme proti koronavírusu sa dočítate na strane 13.

Ako to vidím ja

Aj tento mesiac prinášame rubriku Ako to vidím ja. Tradične sme sa na názor pýtali obchodnej reprezentantky, lekárnika, lekára a političky. Tento mesiac sa rubrika týka odmeňovania zdravotníckych pracovníkov za prácu v prvej línii.

Zo života lekárnika

PharmDr. Ľubica Huňadyová z lekárne Ľubica vo Veľkých Kapušanoch nám odpovedala v pravidelnej rubrike Zo života lekárnika. Jej názory si prečítate na stranách 18 – 19.

Právne rady

Lekárne zaznamenali pokles počtu predpisov od všeobecných lekárov – na túto tému sme sa pozreli
v právnych radách (str. 26).

Fytoterapia ako vhodná podpora imunity – prečítate si v rubrike Téma (str. 27 – 29).

Predstavujeme novú členku veľkej redakčnej rady časopisu Lekárnik – Ing. Ivetu Pálešovú – výkonnú riaditeľku AIFP Slovakia (str. 35).

O bezpečnej antimikrobiálnej terapii u detí si prečítate v rubrike Nemocničné lekárenstvo na stranách 36 – 37.

Slovenka roka – Na stranách 56 – 57 si prečítate krátku reportáž z tohto exkluzívneho podujatia a rozhovor s víťazkami z kategórii zdravotníctvo a veda a výskum.

 

Prajeme príjemné čítanie

Redakcia časopisu Lekárnik